piątek 04-12-2009
Film dokumentalny "Amerykanin w PRL-u", wyprodukowany przez Studio Filmowe KALEJDOSKOP, zostanie pokazany na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów "WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie", który właśnie się rozpoczął w Warszawie.
Film opowiadający o wizycie Roberta Kennedy’ego w 1964 roku w Polsce, zostanie wyświetlony w ramach sekcji “Nowe filmy polskie”. 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy “WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie” trwa w Warszawie od 4 do 13 grudnia 2009 roku.
>>> Tu znajdziesz szczegółowe informacje o festiwalu
Dokument Piotra Morawskiego i Ryszarda Kaczyńskiego został wyprodukowany w 2009 roku i miał już swoją premierę telewizyjną. 4 listopada pokazał go Program Pierwszy telewizji publicznej. Stał się też Wydarzeniem NURT-u 2009 – XV Ogólnopolskiego Niezależnego Przeglądu Form Dokumentalnych, który odbył się w Kielcach.
>>> Tak o naszym filmie pisał dziennik.pl
Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.
Zobacz także: