poniedziałek 21-09-2015
Na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni film Kingi Dębskiej MOJE CÓRKO KROWY został nagrodzony: 1. NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI , 2. NAGRODĄ DZIENNIKARZY , 3. NAGRODĄ SIECI KIN STUDYJNYCH I LOKALNYCH .
Na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni film Kingi Dębskiej MOJE CÓRKO KROWY został nagrodzony:
1. NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI ,
2. NAGRODĄ DZIENNIKARZY ,
3. NAGRODĄ SIECI KIN STUDYJNYCH I LOKALNYCH .
Historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.
Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.
Scenariusz i reżyseria
Kinga Dębska
Producent
Zbigniew Domagalski
Koproducent
Włodzimierz Niderhaus
Zdjęcia
Andrzej Wojciechowski
Scenografia
Ewa Skoczkowska
Dekoracja wnętrz
Krystyna Basak
Kostiumy
Agata Culak
Dźwięk
Leszek Freund
Charakteryzacja
Ewa Kowalewska
Kierownictwo produkcji
Anna Wojdat
Produkcja
Studio Filmowe Kalejdoskop
Koprodukcja
WFDiF
Współfinansowanie
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja
Kino Świat (firma dystrybucyjna)
Obsada aktorska
Agata Kulesza
Gabriela Muskała
Marian Dziędziel
oraz
Marcin Dorociński
Małgorzata Niemirska
Łukasz Simlat
i inni
Bohaterowie hitu „Moje córki krowy”, który w 2015 roku podbił serca publiczności i krytyków, powracają w nowej, zaskakującej odsłonie. Tym razem ulubiona reżyserka Polaków – Kinga Dębska zabiera widzów do czasów PRL-u i dzieciństwa Marty i Kasi. W gwiazdorskiej obsadzie prequelu „Moje córki krowy” – słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i potrzebie wolności, której fabułę ponownie zainspirowały osobiste doświadczenia autorki, występują: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski oraz stawiające pierwsze kroki na dużym ekranie Barbara Papis i Alicja Warchocka. Rodzinne relacje nakreślone z wielką czułością i empatią, doza przekory, porcja terapeutycznego śmiechu i wzruszeń oraz ujmująca „melancholia meblościanek” – wszystko to w filmowej pigułce pozytywnej energii jaką jest „Zupa nic”.
Zobacz także: